SŁOWIANIE, MY LUBIM… TEATR

Instytut Filologii Słowiańskiej WFPiK UAM

Słowiańskie Koło Artystyczne UAM

Naukowe Koło Slawistów UAM

serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w

Międzynarodowych Słowiańskich Warsztatach Teatralnych

oraz

Konferencji Naukowej „Słowianie, my lubim… teatr”,

które odbędą się w dniach 15-16 maja 2013 roku

na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej

Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 I Międzynarodowe Słowiańskie Warsztaty Teatralne

Do udziału w Warsztatach zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów, pragnących zaprezentować wybrane przedstawienie dramatyczne, przedstawienie śpiewane, pantomimę czy monodram. Nie przewidujemy ograniczeń odnośnie rodzaju przedstawienia teatralnego, aczkolwiek duży nacisk chcemy położyć na wybrany język słowiański, w jakim dana sztuka teatralna została napisana.

Pragniemy, aby formułę naszych spotkań kształtowali wszyscy uczestnicy. Zachęcamy grupy do prezentacji wybranej (słowiańskiej) sztuki teatralnej. Wierzymy, iż w ten sposób Warsztaty staną się ruchomą platformą kulturowej komunikacji, skupiającą przede wszystkim amatorskie grupy teatralne, zainteresowane wymianą wzajemnych doświadczeń artystycznych.

Warsztaty są kierowane do wszystkich chcących wyrazić (bliższą lub dalszą sercu) słowiańskość poprzez sztukę teatralną. Zakładamy dyskursywną formułę otwartą – zarówno artystyczną, jak i naukową w zakresie współczesnego słowianoznawstwa. Ponadto celem Warsztatów jest nawiązanie i pogłębienie kontaktów naukowych oraz wymiana wszelkich doświadczeń artystycznych.

Mając na uwadze nieco ograniczającą intencjonalność Warsztatów, postaramy się nie wykluczyć możliwości wykroczenia poza obszar „słowiańskości” i włączyć w dyskurs grupy i osoby zajmujące się teatrem innym niż słowiański (w celu chociażby komparatystycznym).

Po działaniach praktycznych, odbywających się na Sali Teatralnej im. Wojciecha Bogusławskiego (http://www.wot.amu.edu.pl/salateatralna.html), polegających na prezentacji przygotowanych sztuk scenicznych przez każdą z grup, planowana jest dyskusja podsumowująca pracę danej grupy.

 

Słowianie, my lubim… teatr

Do udziału w III Studencko-doktoranckiej Konferencji Naukowej Słowianie, my lubim…” zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów, pragnących zaprezentować referaty, będące efektem peregrynacji badawczych, zainteresowań i fascynacji związanych z krajami słowiańskimi i – tym razem – teatrem. Nadrzędnym celem naszego spotkania jest wymiana „słowianofilskich” refleksji krążących wokół teatralnego świata. Konferencja będzie korelować z Międzynarodowymi Słowiańskimi Warsztatami Teatralnymi. Mamy na celu poruszenie tematyki szeroko rozumianego słowianoznawstwa na płaszczyznach, takich jak literatura, język i kultura krajów słowiańskich, aby skoncentrować wszystkich badaczy, których fascynuje teatr krajów słowiańskich.

Zapraszając Państwa do udziału w Konferencji proponujemy obszary dyskusji:

–          słowiańskie szkoły teatralne;

–          problem interpretacji;

–          kwestia teatru amatorskiego: aktor – amator, reżyser – amator;

–          teatr w miejscach nieteatralnych;

–          socjologia i psychologia teatru.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Na zgłoszenia grup teatralnych (formularz nr 1) oraz uczestników konferencji (formularz nr 2) czekamy do 1 kwietnia 2013 roku.

Formularze prosimy kierować na adres: ska.ifs.uam@gmail.com

Udział w Warsztatach i Konferencji jest bezpłatny. Zapewniamy przerwy z poczęstunkiem, niestety nie mamy możliwości zapewnienia noclegów (jednak oferujemy pomoc w znalezieniu dogodnego miejsca noclegowego).

 

 

Opiekun naukowy:

dr hab. Anna Gawarecka

Organizatorzy:

mgr Małgorzata Balcerzak (malgoska.bal@gmail.com)

mgr Sylwia Czachór (czachor.sylwia@gmail.com)

mgr Joanna Wolska (joa.wolska@gmail.com)

Sekretarz:

Monika Łaba (raug__@vp.pl)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAPROSZENIE [pobierz]

FORMULARZ [pobierz]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s